Przeprowadzki Katowice tel. 536 086 086

Przewóz mebli i sprzętów – jakie są ceny w Katowicach, na Śląsku?

Transport mebli czy sprzętów najlepiej powierzyć firmie, która zadanie to wykona szybko, a przy tym niedrogo, bo już od ok. 80 zł. To tańsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie od przewozu na własną rękę.

Czasami do przewiezienia jest drobny mebel, czasem sofa, solidna i duża meblościanka czy lodówka. Nie zawsze pod ręką jest własny, dostatecznie pojemny samochód lub taksówka bagażowa. W takich sytuacjach warto mieć kontakt do sprawdzonego przewoźnika – dzięki niemu sprawę transportu można załatwić sprawnie i bez kombinowania, co w konsekwencji pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, lecz także pieniądze.

Cena transportu z tragarzem

Usługa kompleksowa, obejmująca wynajem samochodu transportowego wraz kierowcą i 2 tragarzy oraz przewóz mienia (mebli, sprzętu RTV/AGD) na terenie tego samego miasta (w obrębie Śląska), wynosi przeciętnie 80 – 300 zł.

Cena transportu bez tragarza

Usługa obejmująca jedynie wynajem samochodu z kierowcą, przy założeniu, że zniesieniem i wniesieniem oraz załadunkiem i wyładunkiem dobytku zajmujemy się na własną rękę (samodzielnie lub przy pomocy znajomego czy kogoś z rodziny), jest tańsza – może wynieść ok. 100 – 150 zł.

Warto wiedzieć, że wybierając usługę bez tragarza można liczyć na pomoc kierowcy w ułożeniu i zabezpieczeniu wewnątrz pojazdu przewożonego dobytku – właściwe rozlokowanie i zaasekurowanie mienia należy do jego obowiązków.

Ile ostatecznie zapłacę?

Podane kwoty to szacunkowe ceny usług przewozowych za transport mebli i sprzętów na terenie tego samego miasta. Dokładny koszt usługi transportowej zależy m.in. od:

  • czasu realizacji – przykładowo, w przypadku usługi bez tragarzy koszt transportu ustalany jest zwykle na podstawie łącznego czasu trwania usługi, gdzie pierwsza godzina kosztuje średnio 120 zł, a każda kolejna 80 zł,
  • długości trasy przejazdu,
  • kondygnacji, z których trzeba znieść/na które trzeba wnieść sprzęt (obecność udogodnień, takich jak winda, może wpłynąć na obniżenie ceny),
  • rodzaju przedmiotu do przewiezienia (jeśli jest to nietypowy gabaryt, którego załadunek czy zniesienie wymaga użycia np. pasów transportowych, można liczyć się z wyższą ceną za usługę),
  • ewentualnych dodatkowych życzeń wobec przewoźnika (np. pomocy w rozpakowaniu i rozlokowaniu mienia na miejscu).

Osoby zainteresowane poznaniem dokładnej ceny mogą skorzystać z łatwego w obsłudze Formularza wyceny lub bezpośrednio skontaktować się z przedstawicielem Trans-Speed – telefonicznie, mailowo lub osobiście (zobacz dane kontaktowe).

Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Jak do nas dojechać?

Blog przeprowadzkowy

Pomoc przy przeprowadzce

Przeprowadzki Katowice

Trans Speed - tel. 536 086 086

ul. Władysława Orkana 25A,
40-553 Katowice