Przeprowadzki Katowice tel. 536 086 086

Poradnik przeprowadzkowy. Krok 5 – dwa tygodnie przed przeprowadzką

Dwa tygodnie przed przeprowadzką to idealny czas, by zabrać się za pakowanie dobytku. Należy dokładnie go posegregować i przemyśleć sposób, w jaki sposób chcemy przetransportować poszczególne przedmioty. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek i zbędnego chaosu podczas przeprowadzki.

Co trzeba zrobić?

  1. Ostatecznie przygotuj to, co zabierasz z sobą do nowego lokum, a resztę wyrzuć do śmieci lub przygotuj do przewiezienia na wysypisko śmieci czy do zakładu utylizacji (gabaryty może wywieźć za Ciebie firma przeprowadzkowa).
  2. Jeżeli chcesz, stwórz listę przedmiotów, które chcesz przewieźć osobiście (np. ważne dokumenty) oraz tych, których przetransportowanie pozostawisz firmie przeprowadzkowej.
  3. Zorganizuj solidne kartony i pojemniki przeprowadzkowe – najlepiej zrobisz, prosząc o takie opakowania w firmie przeprowadzkowej, to wygodniejsze rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz biegać po okolicznych sklepach z prośbą o jakiekolwiek kartoniki (w Trans-Speed udostępniamy różnorodne, odpłatne kartony oraz bezpłatne pojemniki transportowe).
  4. Przygotuj dodatkowe materiały, niezbędne podczas pakowania, takie jak reklamówki, folia stretch, folia bąbelkowa, torebki, taśma klejąca, flamaster.
  5. W razie wątpliwości dotyczących sposobu pakowania poszczególnych przedmiotów, poproś o radę pracownika firmy przeprowadzkowej.
  6. Zacznij od pakowania najmniej potrzebnych i najrzadziej używanych rzeczy, których chwilowy brak nie będzie stanowił problemu.
  7. Postaraj się jak najefektywniej wykorzystać miejsce w kartonie, jednocześnie nie próbując za wszelką cenę zmieścić w nim zbyt wielu rzeczy – upchnięte bez namysłu przedmioty mogłyby zniszczyć się w czasie transportu.
  8. Oznacz każdy karton, wpisując na jego wierzchu czy boku poszczególne kategorie, aby wiedzieć, co jest w środku bez otwierania pudełka (np. Ubrania Zosia, kubki, książki Wojtka itp.).
  9. Pamiętaj, aby oznaczyć zapakowane już elementy szklane i delikatne (szyby, lustra, antyki, sztukę, monitory, telewizory itp.) poprzez wyrysowanie na kartonie/opakowaniu znaku „X” – jest to informacja dla pracowników firmy przeprowadzkowej, którzy dzięki temu będą wiedzieć, że z danym przedmiotem powinni postępować ostrożnie.
  10. Jeśli nie chcesz lub nie masz czasu na pakowanie się, możesz skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, która za dodatkową opłatą nie tylko spakuje Twój dobytek, ale także zajmie się jego wypakowaniem na nowym miejscu; jest to szczególnie wygodna oferta w przypadku przeprowadzek domów lub przeprowadzek firm (szczególnie przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na przestój w interesach i marnowanie czasu na dodatkowe, pozaprogramowe zadania).
Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Jak do nas dojechać?

Blog przeprowadzkowy

Pomoc przy przeprowadzce

Przeprowadzki Katowice

Trans Speed - tel. 536 086 086

ul. Władysława Orkana 25A,
40-553 Katowice