Przeprowadzki Katowice tel. 536 086 086

Poradnik przeprowadzkowy. Krok 4 – cztery tygodnie przed przeprowadzką

Cztery tygodnie przed przeprowadzką… wydaje się, że to mnóstwo czasu, ale tak naprawdę to ostatni moment, by pozałatwiać ważne sprawy i tym samym oszczędzić sobie sporo stresu.

Co trzeba zrobić?

 1. Ostatecznie wybierz firmę przeprowadzkową.
 2. Ustal datę przeprowadzki i omów z przedstawicielem firmy przeprowadzkowej dokładny zakres usługi, trasę przejazdu oraz godziny załadunku i wyładunku przewożonych mebli.
 3. Poproś w firmie przeprowadzkowej o kartony i pojemniki do pakowania oraz wskazówki co do prawidłowego spakowania poszczególnych mebli, sprzętów i drobiazgów, w tym np. drogocennych antyków, luster, dokumentów.
 4. Ostatecznie posegreguj wszystkie przedmioty na te do zabrania i te do wyrzucenia. Gabaryty do wyrzucenia możesz przewieźć na wysypisko samodzielnie lub zlecić to zadanie firmie przeprowadzkowej (ustal to odpowiednio wcześnie).
 5. Zbierz przedmioty, które uważasz za niepotrzebne i nie masz zamiaru transportować ich do nowego domu ani pozostawiać nowym lokatorom Twojego obecnego mieszkania. Następnie raz jeszcze posegreguj te rzeczy – część z nich będzie zapewne przeznaczona do wyrzucenia, jednak niektóre przedmioty, jak np. trójkołowy rowerek, który Twojemu dziecku już się nie przyda, można nawet za darmo przekazać rodzinie z małym dzieckiem lub sprzedać.
 6. Zacznij się pakować, zaczynając od przedmiotów, których używasz najrzadziej. Miesiąc do przeprowadzki to sporo czasu, dlatego wśród pakowanych w tym czasie przedmiotów mogą znaleźć się np. ubrania i buty na inny sezon, nieużywane książki bądź zastawa stołowa.
 7. W odpowiednich instytucjach złóż dokumenty o wydanie nowego dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy i innych dokumentów.
 8. Jeśli nie będziesz mógł od razu w dniu przeprowadzki zamieszkać w nowym domu, zarezerwuj nocleg w hotelu.
 9. Pamiętaj, by wysłać wypowiedzenie umowy do dostawców mediów: gazu, prądu, wody, telefonu, telewizji i internetu – wcześniej powinieneś jednak upewnić się, w jakim terminie należy złożyć wypowiedzenie.
 10. Poinformuj o zmianie miejsca zamieszkania wszystkie firmy i instytucje, w których jesteś zarejestrowany.
 11. Poinformuj pocztę o zmianie adresu i jednocześnie poproś o przekierowanie ewentualnych listów na nowy adres.
 12. Załatw formalności związane z przeniesieniem dziecka do nowego przedszkola/szkoły/uczelni.
Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Jak do nas dojechać?

Blog przeprowadzkowy

Pomoc przy przeprowadzce

Przeprowadzki Katowice

Trans Speed - tel. 536 086 086

ul. Władysława Orkana 25A,
40-553 Katowice