Przeprowadzki Katowice tel. 536 086 086

Likwidacja mieszkania po śmierci rodziców na Śląsku – poradnik

Śląsk, z uwagi na swe położenie, jak i historię, jest regionem Polski, z którego w latach 80. wiele osób wyjechało do Niemiec. Wówczas młodzi i pełni energii, dziś muszą powrócić w rodzinne strony, by dokonać przykrego obowiązku pochówku rodziców i likwidacji mieszkania czy domu, jaki po nich pozostał.

Polacy mieszkający w Niemczech wolą zlecić likwidację lokalu

Większość ludzi, którzy ze Śląska wyjechali do Niemiec nie zamierza powracać do kraju. Za granicą mają już nowe życie – dom, pracę, rodzinę. Jednak nieubłagany czas płynie, a pozostali w Polsce członkowie rodziny starzeją się. Wkrótce nadchodzi moment ich śmierci – chwila nie tylko niezwykle przykra, lecz także często przecinająca ostatnią nić łączącą tych, co wyjechali „na saksy” z ojczyzną. Ponieważ zwykle nie widzą już oni dla siebie miejsca w Polsce, pozostawiony po rodzicach dom postanawiają zlikwidować – uprzątnąć, wyremontować, sprzedać lub ewentualnie wynająć bądź też zburzyć, by następnie móc sprzedać działkę.

Z zadaniem tym wiąże się sporo formalności i ciężkiej pracy porządkowej, wymagającej czasu; czasu, jakiego większość osób nie ma, bo zwykle starcza go jedynie na to, by przyjechać na pogrzeb i załatwić podstawowe sprawy. W takich chwilach z pomocą przychodzi firma Trans-Speed, oferująca profesjonalne usługi likwidacji lokali na Śląsku.

Z usług naszej firmy korzysta wielu Polaków na stałe mieszkających za granicą, głównie w Niemczech, ale też w Wielkiej Brytanii – mówi Wojciech Mieszczok, właściciel Trans-Speed. – Dla takich osób liczy się szybkie i sprawne wykonanie usługi oraz obsługa na najwyższym, profesjonalnym poziomie, co staramy się zapewniać w najlepszym możliwym zakresie.  

Przeczytaj też: Likwidacja mieszkań i domów na Śląsku – cena i zakres usługi

Zakres usługi likwidacji lokalu

Likwidację lokalu można w Trans-Speed zlecić kompleksowo. Dokładny zakres obsługi jest zawsze ustalany indywidualnie, pozwalając samodzielnie wybrać spośród takich usług, jak:

  • segregowanie dobytku,
  • pakowanie mienia z szaf, regałów, komod, pomieszczeń gospodarczych,
  • demontaż wyposażenia,
  • uprzątnięcie lokalu,
  • wywóz odpadów do zakładu utylizacyjnego bądź na wysypisko śmieci w Katowicach (w Trans-Speed realizowane zgodnie z Ustawą o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. oraz Decyzją nr 115/O/2010 dot. transportu odpadów komunalnych wydaną przez Prezydent Miasta Katowice).

W przypadku, gdy klient postanowi przetransportować wybrane przedmioty, np. zabytkową szafę, obraz czy pianino za granicę, oczywiście umożliwiamy to w ramach oferowanych usług transportowych i przeprowadzkowych, realizowanych na terenie UE – mówi Wojciech Mieszczok.

Bezpieczeństwo i zaufanie najważniejsze

W Trans-Speed usługi likwidacyjne przeprowadzane są solidnie, fachowo i z zachowaniem najwyższej kultury. Pracownicy firmy są w pełni świadomi tego, że konieczność likwidacji mieszkania po rodzicach może być bolesnym, smutnym doświadczeniem.

Część prac, zmierzających ku likwidacji lokalu, można wykonać samodzielnie, wstępnie porządkując dobytek i zabierając z sobą wartościowe przedmioty czy pamiątki, ale zadanie to równie dobrze można polecić Trans-Speed – choćby po to, by nie musieć narażać się na łzy i cierpienie.

Pracownicy firmy z wielką uwagą segregują mienie i zawsze upewniają się, co zrobić ze znalezionymi przedmiotami – nie trzeba więc obawiać się, że cenne rzeczy zostaną przypadkowo i bez pozwolenia wywiezione na wysypisko śmieci. Często wyjątkowo wartościowe pamiątki rodzinne odnajdują się w zupełnie nieprawdopodobnych miejscach, o których dzieci zmarłych rodziców mogły nawet nie mieć pojęcia – takie skarby pracownicy Trans-Speed zwykle znajdują podczas gruntownego porządkowania lokalu, na jakie trzeba mieć i czas, i siły oraz energię. A oni je mają, gwarantując rzetelne wykonanie każdego powierzonego im zadania.

Cena za likwidację lokalu

Koszt likwidacji lokalu jest związany z typem i metrażem nieruchomości, w tym z liczbą pomieszczeń oraz ilością i rodzajem obecnych w nich przedmiotów, a także z całościowym zakresem usługi.

Przeciętny koszt likwidacji 2-pokojowego mieszkania wynosi ok. 1.000 – 1.300 złotych. Za każde kolejne pomieszczenie w mieszkaniu lub domu, w tym kuchnię, łazienkę, pokoje, strych czy piwnicę, trzeba doliczyć średnio 100 – 500 zł.

Dzięki standardom Trans-Speed, spełniamy indywidualne potrzeby naszych klientów. Zawsze dostosowujemy się do ich oczekiwań, służymy radą i wsparciem w tej, bądź co bądź, niełatwej i stresującej chwili. Staramy się przy tym dopasować do preferencji klientów z terminem i zakresem usług, jak również z ich wyceną – dodaje Mieszczok. 

Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Jak do nas dojechać?

Blog przeprowadzkowy

Pomoc przy przeprowadzce

Przeprowadzki Katowice

Trans Speed - tel. 536 086 086

ul. Władysława Orkana 25A,
40-553 Katowice