Przeprowadzki Katowice tel. 536 086 086

Poradnik przeprowadzkowy. Krok 7 – dzień przed i w dniu przeprowadzki

Ten długo wyczekiwany dzień jest zazwyczaj źródłem ogromnego stresu i zmęczenia. Wcale nie musi tak być! Jeśli przez poprzednie tygodnie skrupulatnie przygotowywałeś się do przeprowadzki, ostateczne przeniesienie się do nowego lokum to nic innego, jak spokojne wypełnienie wcześniej ustalonego planu. Jest jednak kilka kwestii, o których musisz pamiętać tuż przed opuszczeniem starego mieszkania i zaraz po wejściu do nowego.

Co trzeba zrobić?

  1. Spakuj przedmioty, których będziesz używać w pierwszych godzinach po przyjeździe i weź je ze sobą – nie warto umieszczać ich razem z pozostałymi kartonami, które będą przewożone przez firmę przeprowadzkową (mówimy tu o przedmiotach osobistego użytku, takich jak np. szczoteczka do zębów, mydło, ręcznik, dodatkowa odzież do przebrania itp. – wszystko, rzecz jasna, zależy od tego, dokąd się przeprowadzasz i jak tam dotrzesz, być może wcale nie musisz zabierać tych przedmiotów z sobą, bo będziesz mieć do nich nieskrępowany dostęp zaraz po wejściu do nowego mieszkania).
  2. Spakuj razem czajnik, kawę, herbatę, kilka talerzy i kubków, a także trochę jedzenia, np. kanapki – kiedy bagaże zostaną już wypakowane i ostateczne zamkniesz drzwi za pracownikami firmy transportowej, zapewne będziesz chciał na chwilę usiąść i odpocząć (ta kwestia również zależy do indywidualnych ustaleń – być może na miejscu wszystko będzie już gotowe, a na obiad czy kawę raczej wyskoczysz do pobliskiej restauracji).
  3. Przygotuj teczkę z dokumentami, jakie chcesz/musisz mieć pod ręką.
  4. Sprawdź, czy masz przy sobie klucze do nowego mieszkania; zadbaj o to, by na pewno nie zgubiły się podczas transportu. Dla bezpieczeństwa warto byś zapasowy komplet klucz dał też innej osobie, z którą się przeprowadzasz.
  5. Pamiętaj – pomimo tego, że pracownicy firmy przeprowadzkowej sumiennie wykonują swoje zadania, warto nadzorować ich pracę tak, by mieć pewność, że cały bagaż został zabrany.
  6. Zanim opuścisz stare mieszkanie sprawdź, czy zakręciłeś wszystkie krany, zamknąłeś okna, drzwi oraz odciąłeś dopływ mediów (woda, gaz, prąd itp.).
  7. Jeśli podczas wprowadzki do nowego mieszkania cokolwiek uległo uszkodzeniu, od razu spisz protokół szkody z przedstawicielem firmy przeprowadzkowej – przewożone mienie jest ubezpieczone. Nie zwlekaj ze spisaniem protokołu! – spisany po tygodniu może wykluczyć otrzymanie odszkodowania, nawet jeśli wina ewidentnie leży po stronie pracowników firmy przeprowadzkowej.
  8. Upewnij się, że wszystkie kartony zostały wniesione.
  9. Kiedy wjedziesz do nowego mieszkania, sprawdź, czy działa światło oraz czy jest dopływ prądu i wody, a w razie problemów zadzwoń do właściciela/nadzorcy lokalu.
  10. Przygotuj miejsce, w którym można usiąść i odpocząć, a dopiero potem zabierz się za rozpakowywanie dobytku.
Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Jak do nas dojechać?

Blog przeprowadzkowy

Pomoc przy przeprowadzce

Przeprowadzki Katowice

Trans Speed - tel. 536 086 086

ul. Władysława Orkana 25A,
40-553 Katowice