Przeprowadzki Katowice tel. 536 086 086

Poradnik przeprowadzkowy. Krok 6 – tydzień przed przeprowadzką

Siedem dni przed terminem przeprowadzki to zazwyczaj ostatnie chwile w starym mieszkaniu czy firmie. Ten czas warto wykorzystać na sprawdzenie, czy wszystko zostało spakowane i załatwione jak należy, a także na skorygowanie ewentualnych niedociągnięć.

Co trzeba zrobić?

  1. Spakuj drobiazgi, które nie będą potrzebne przez najbliższy tydzień.
  2. W następnych dniach aż do przeprowadzki kolejno pakuj wszystkie inne przedmioty.
  3. Pościel spakuj tak, by łatwo było się do niej dostać w dniu przeprowadzki (chyba, że przez pierwsze noce po przeprowadzce nocujesz w hotelu).
  4. Już zawczasu przemyśl, jaką odzież i jakie buty założysz w dniu przeprowadzki i jakich na pewno będziesz używać w ciągu najbliższego tygodnia, a pozostałe spakuj.
  5. Pamiętaj, że wszystkie rzeczy powinny być spakowane tak, aby można było łatwo je znaleźć w nowym miejscu bez niepotrzebnych nerwów i gorączkowego przeglądania wszystkich kartonów – skoro należą do przedmiotów niezbędnych, prawdopodobnie niedługo po przyjeździe do nowego domu będziesz ich potrzebować.
  6. Sprawdź, czy na wszystkich kartonach zawierających dobytek, widoczny jest opis ich zawartości i – jeśli to konieczne – nazwa pomieszczenia, do którego mają być zaniesione, (np. garnki – kuchnia).
  7. Upewnij się, że wszystkie sprawy formalne związane ze zmianą adresu, jak na przykład wymiana dowodu osobistego, zostały załatwione w ciągu ostatnich kilku tygodni – dzięki temu nie powinny Cię zaskoczyć nieprzewidziane formalności.
  8. Sprawdź, czy ustalone z firmą przeprowadzkową szczegóły transportu są nadal aktualne i zgodne z Twoimi oczekiwaniami. W przypadku gdy po Twojej stronie zaszły jakiekolwiek zmiany co do terminu czy godziny przeprowadzki, niezwłocznie poinformuj o tym firmę przeprowadzkową.

Dbając o dobre stosunki sąsiedzkie, szczególnie z sąsiadami, z którymi byliście dość zżyci, warto byś w tym czasie poinformował ich o swojej wyprowadzce, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej. Podziękuj za lata wspólnego mieszkania i wzajemnej troski o domostwa, a także zapewnij, że nawet po wyprowadzce będziesz o nich pamiętać. To drobny gest, a pozwoli zapamiętać Cię jako osobę sympatyczną i życzliwą.

Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Jak do nas dojechać?

Blog przeprowadzkowy

Pomoc przy przeprowadzce

Przeprowadzki Katowice

Trans Speed - tel. 536 086 086

ul. Władysława Orkana 25A,
40-553 Katowice