Przeprowadzki Katowice tel. 536 086 086

Poradnik przeprowadzkowy. Krok 2 – rozdzielanie zadań

Jak nie zginąć w chaosie przeprowadzki? O tym opowiadamy w kroku 2 naszego poradnika przeprowadzkowego. Przeprowadzka. Jakie są Wasze pierwsze skojarzenia z tym słowem? Przeprowadzka domu czy firmy powinna kojarzyć się z przyjemnością, nowym startem, nowymi możliwościami i szansami.

Przeprowadzka idealna

Przeprowadzka idealna powinna być bezstresowa oraz szybka i łatwa w zorganizowaniu. Przede wszystkim jednak przeprowadzka nie może wywracać do góry nogami codziennego życia.

Odetchnij

Każdego dnia mamy wiele spraw do załatwienia. Praca, szkoła, dom; gotowanie, sprzątanie, odrabianie lekcji z dziećmi, dodatkowe zajęcia i hobby, niespodziewane nadgodziny w pracy, wyprowadzenie psa na spacer… to tylko niewielka część z tego, co prawdopodobnie musisz wykonać.

Dzienny grafik każdego z nas bywa zapchany zadaniami od rana do wieczora, dlatego na samą myśl o pakowaniu się do przeprowadzki, ogarnięciu całego mieszkania i rozpakowaniu się już w nowym domu, nerwowo ściska nam żołądek. Ale tak nie musi być.

Przede wszystkim: nie denerwuj się. Zdecydowanie nie jesteś pierwszą i z pewnością nie ostatnią osobą, która będzie się przeprowadzać. Pamiętaj więc, że nerwy i rwanie włosów z głowy w niczym Ci nie pomogą. Podejdź do wszystkiego ze spokojem.

Planuj, by mieć święty spokój

Kluczem udanych przeprowadzek mieszkań jest planowanie. Gdy poszczególne zadania rozłożysz w czasie lub też scedujesz je na wybrane osoby, wszystko pójdzie jak z płatka.

O tym, jakie ważne zadania należy wykonać przed przeprowadzką, przeczytasz w kolejnych częściach naszego poradnika przeprowadzkowego, w którym wszystkie czynności dzielimy względem najlepszego czasu na ich realizację.

Przygotowaniami do przeprowadzki możesz zająć się we własnym zakresie, przykładowo dając każdemu członkowi rodziny określone „misje” do wykonania, ale jeżeli absolutnie nie masz czasu ani ochoty – segregację i pakowanie dobytku możesz powierzyć firmie przeprowadzkowej.

Zwróć jednak uwagę, że pracownicy firmy przeprowadzkowiej nie będą mieli pewności, czy te stare czasopisma albo pojedynczy, spękany i wyszczerbiony już talerz na pewno chcesz z sobą zabierać, czy jednak wolisz je wyrzucić. Dlatego, mimo wszystko, musisz przeznaczyć choćby kilka godzin na przejrzenie gromadzonych przez lata przedmiotów, by wstępnie posegregować je na te do zabrania i te do wyrzucenia (jeśli zamierzasz wyrzucić przedmioty gabarytowe, np. starą kanapę czy meblościankę, ich wywozem na wysypisko śmieci może zająć się firma przeprowadzkowa).

Nie jesteś sam na placu boju

W Trans-Speed przeprowadzkami zajmujemy się od 1996 roku i od tamtej pory zdążyliśmy doskonale poznać potrzeby naszych Klientów. Wiemy, że czasami nawet najlepiej zorganizowane i rozsądne osoby, w obliczu przeprowadzki tracą głowę. Dlatego też proponujemy kompleksową obsługę, która może obejmować również wsparcie planistyczne. Krok po kroku, kierując się Twoimi indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami, podpowiemy, co, jak i kiedy należy wykonać. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, by uzyskać najlepsze porady i rozwiązania.

Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Jak do nas dojechać?

Blog przeprowadzkowy

Pomoc przy przeprowadzce

Przeprowadzki Katowice

Trans Speed - tel. 536 086 086

ul. Władysława Orkana 25A,
40-553 Katowice