Przeprowadzki Katowice tel. 536 086 086

Poradnik przeprowadzkowy. Krok 1 – marzenia

Do dyspozycji wszystkich planujących przeprowadzkę, oddajemy ten poradnik planistyczny. W kilku prostych krokach wyjaśniamy, jak przygotować się do przeprowadzki domu, mieszkania czy firmy oraz co i kiedy zrealizować. Zaczynamy od kroku 1, czyli od marzeń – wizji i oczekiwań.

Jakie są Twoje oczekiwania?

Aby przeprowadzka była udana i nie powodowała stresu, warto najpierw sobie o niej nieco… porozmyślać. Nie wyrzucamy wszystkiego z szaf i nie pakujemy „jak leci”, tylko najpierw zastanawiamy się, jakie są nasze oczekiwania wobec nowego lokum. Przeprowadzka to świetna okazja na zmianę dotychczasowego stylu aranżacji wnętrz, a przy okazji stylu życia i codziennych przyzwyczajeń.

Spraw, by przeprowadzka była wyczekiwaną przyjemnością

To prawda, że podczas urządzania domu czasami ograniczają nas kwestie finansowe, ale pomyślmy: z niecierpliwością czekasz na zmianę mieszkania, chcesz zacząć wszystko od nowa, chcesz wreszcie urządzić sobie tak, by było ładnie, miło i przyjemnie, ale… szkoda Ci pieniędzy na nowe meble, po co kupować, „przecież stare są OK”. Mówisz tak, ale na samą myśl o taszczeniu z sobą znienawidzonej kanapy, przechodzą Cię dreszcze. To po co ją zabierać? Za cel przeprowadzki postaw sobie to, by w nowym domu czuć się po prostu dobrze i tak, jak to sobie wymarzyłeś.

Usiądź więc nad kubkiem ulubionej herbaty i pozwól dryfować marzeniom. Myśl o kolorach nowych ścian, wyglądzie mebli, dekoracjach – stylu, w jakim najlepiej się czujesz. A potem zrób wszystko, by osiągnąć to, co zamierzyłeś.

Wykorzystaj swój spryt i talent

Jeśli wypatrzyłeś sobie ładne meble, których cena zbija z nóg, przejdź się do stolarza – zrobi meble, jakich potrzebujesz i to dużo taniej (np. taboret drewniany w sklepie, cena 90 zł; u stolarza – 30 zł).

Zagraj przestrzenią

Nie zawsze jest tak, że przeprowadzamy się do większego mieszkania. Aby oszczędzić miejsce i jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, przemyśl:

  • czy zamiast tradycyjnego regału nie lepiej wykonać go z wbudowanych w ścianę płyt G-K? Takie rozwiązania są modne i bardzo dobrze wyglądają;

  • czy meble modułowe to nie jest przypadkiem coś w sam raz dla Ciebie?

  • lubisz styl rustykalny? może półka na książki i bibeloty wykonana ze starej drabiny będzie nie tylko tańszym, ale i ciekawszym wizualnie rozwiązaniem?

  • czy nie warto by postawić na meble wypoczynkowe, które spełniają więcej funkcji niż jedna? Sofa z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, skórzana czy tapicerowana materiałem, będzie elegancko wyglądała w dzień, a w nocy zapewni Ci komfortowe miejsce do spania.

… i tak dalej. Jeśli brak Ci pomysłów na sposoby ciekawej aranżacji wnętrz, przejrzyj czasopisma lub strony www poświęcone tej tematyce. Zobaczysz, że w krótkim czasie do głowy wpadną Ci doskonałe pomysły i bardzo szybko okaże się, że za niewielkie pieniądze możesz mieć dom, o jakim marzysz. No i nie musisz zabierać mebli, na które po prostu nie chcesz już dłużej patrzeć.

Wkrocz w nowy świat

Jeżeli masz już klucze do nowego mieszkania, domu czy biura, to dobry moment, by rozpocząć w nim prace remontowe i aranżacyjne; potem nie będziesz mieć na to czasu.

Analizując przestrzeń nowego lokum, łatwiej przygotujesz się do przeprowadzki mieszkania – będziesz wiedzieć, co w nowym mieszkaniu na pewno się znajdzie i na co będzie miejsce, a co spośród starego wyposażenia możesz już teraz przeznaczyć do wyrzucenia. Dzięki temu, łatwiej też będzie Ci oszacować ilość rzeczy do przewiezienia, o co na pewno zostaniesz spytany w rozmowie z firmą przeprowadzkową.

Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Jak do nas dojechać?

Blog przeprowadzkowy

Pomoc przy przeprowadzce

Przeprowadzki Katowice

Trans Speed - tel. 536 086 086

ul. Władysława Orkana 25A,
40-553 Katowice